שיעורים בסקייפ

רק לאחרונה הוא הכיר את היהדות, והכל חדש לו עדיין וזר. אלכסנדר ד. צעיר בשנות השלושים לחייו, רוצה לשמוע יותר. מישהו מן הצוות בעבודה, הציע לו עלון של פרשת שבוע והוא קרא והתרשם עמוקות. כשרצה לשאול שאלות, להקשיב לשיעור תורה, היה זה בלתי אפשרי ממקום מגוריו המרוחק. הוא יושב כל ערב בביתו, אשר ברוסיה הרחוקה, מבקש להקשיב לשיעור תורה, ולא יודע כיצד.

מי יעזור לאלכסנדר?

בשבות עמי חושבים עליו, ויודעים בדיוק מה הוא צריך. למענו הוקמה מערכת מקוונת ומאורגנת היטב של שיעורי תורה.

מתוך בית המדרש ברח' בליליוס 10 בירושלים, יוצאים שיעורים מוקלטים אל רחבי העולם. כל יהודי באשר הוא נמצא, יכול להתחבר ולהרגיש כאילו הוא בפנים. לשמוע ולהקשיב, להאזין לכל מילה. גם אלכסנדר ישתתף מעתה בשיעור תורה.

EI1B9908 web                                IMG_1196

מחוברים כל הזמן

אילו ירצה אלכסנדר להרגיש קרוב יותר, ולהעצים את חווית הלימוד, יוכל להתחבר ישירות אל אברך בכולל שבות עמי, וללמוד איתו בחברותא פרטית דרך הסקייפ. תודות לטכנולוגיה המשוכללת שמפעיל שבות עמי, יכול כל אחד לברר עניינים שונים הטורדים אותו, לשאול שאלות ולקבל מענה, עד שהסוגיא תתברר ותתלבן.

ויש עוד נהנים…

פעילי שבות עמי המפוזרים ברוסיה ובערי העולם, מתגעגעים לא פעם לאוירה התורנית אותו השאירו בארץ. כבוגרים, הם רוצים לחוש שוב את הטעם הטוב אותו חוו, להכנס פעם נוספת אל שערי בית המדרש ולהיות אחד מן הכלל.

שיעורי התורה המשודרים בסקייפ מאפשרים להם לעשות זאת בלא קושי. בבת אחת הם נשאבים מאוירת החולין השוררת סביבם, ונטמעים עמוק אל אוירת הלימוד.

גם כאן, בהיותם רחוקים מכולם, שבות עמי נמצאים איתם ומעניקים להם שעות הנאה צרופה ולימוד משותף.

מכל העולם אל מקום אחד

מאות שעות של שיעורי לימוד בחברותות מקוונים בסקייפ מתוך בית המדרש, אל עשרות פינות ברחבי העולם. די להעיף מבט אל רשימת הארצות, אליהן משודרים השיעורים, כדי לקבל מושג אודות היקף הפעילות: בלרוס, רוסיה, אוקראינה, גרמניה, אזרבייג'אן, גרוזיה ועוד. רשימת הערים ברוסיה לבדה, ארוכה במיוחד: פרם, סרטוב, מוסקבה, סמרה, טביליסי, קייב, באקו, גומל, מוגילוב, וויטבסק, ועוד.

עשרת האברכים המשתתפים בתוכנית נבחרו בקפידה. האברכים שולטים היטב בכל מקצועות התורה והיהדות על מנת שיוכלו להנחילה לאחרים כראוי.

השיעורים המקוונים מקיפים את כל מקצועות התורה. גמרא, מקרא, הלכה והשקפת יהדות עשירה ומורחבת. מידי חודש בחודשו, משדרים בשבות עמי כ-450 שעות לימוד. מלבד זאת, ניתן להקשיב לשיעורים רבים ומגוונים שכבר נלמדו בעבר.

כל יהודי, רחוק כקרוב, עולה חדש כוותיק, רוסי כישראלי, איפה שלא יהיה – נשאר מחובר למורשת היהודית דרך מערכת השיעורים הענפה של שבות עמי.

2 תגובות בנושא “שיעורים בסקייפ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *