הקמפוס העתידי

הפרויקט העתידי של שבות עמי: קמפוס יהדות ליוצאי רוסיה בעיר ביתר עילית

הדמיית הקמפוס הענק

הדמיית הקמפוס הענק, אותו מתכננים בשבות עמי, להקים בעיר הפסטוראלית ביתר עילית.

הם מפוזרים בכל מקום בעולם, ברוסיה, וינה, גרמניה, ארה"ב ועוד. המשותף לכולם שהנם אינטליגנטיים, יוצאי מדינות חבר העמים, ומחפשים לטעום קצת יהדות. שקועים עמוק בעסקיהם, ושגרת היום יום שוחקת אותם בקביעות. עד ש…

ביום בהיר אחד, צץ בקרבם רצון חזק לקחת פסק זמן. לעלות לארץ ישראל לפרק זמן מסוים, בו יחזקו ויגדילו את הידע היהודי שלהם. הם מעוניינים ללמוד, להשתלם, לקבל השקפה יהודית עמוקה יותר. לפרוץ את המחסומים היומיומיים ולמלא את הנפש.

מה עושים? לאן פונים? מהי הכתובת עבור יהודי הגולה?

hdr1 copy

החזון: קמפוס ענק

הרב יעקב קוגל, מנכ"ל מוסדות שבות עמי מתכנן עבור כל אותם יהודים, מקום נפלא.

במשכנה הנוכחי של שבות עמי בירושלים, בלתי אפשרי לארח מספר גדול של אורחים, בנוסף על התלמידים שכבר לומדים בקביעות. בשל כך, מתכוון רבי יעקב לבנות בעיר ביתר עילית, מרכז ענק ליוצאי מדינות חבר העמים. במרכז, יוכלו המתעניינים, להתרשם מן היהדות, ללמוד עם אברכים מיוחדים שהוכשרו למטרות אלו, במקום נאה המרחיב את דעתו של אדם.

קומה בפנימייה

מבט לאחת מקומות חדרי האירוח המתוכננים במרכז.

במרכז המתוכנן, יארגנו פעילי שבות עמי, את מיטב התנאים, בכדי להנעים את שהיית האורחים:

• החזקת כולל אברכים חשובים ברמה לימודית גבוהה ויכולת נתינה. האברכים, יהיו בעלי מוטיבציה רבה, להאהיב ולהכיר את היהדות האותנטית לאורחים.

• ארוחות גורמה וחדרי אירוח ברמה יוקרתית ומכובדת.

• בית מדרש רחב ידיים, ובו 400 מקומות ישיבה. בצמוד לבית המדרש, תוקם ספריה תורנית גדולה, כשבתוכה בין השאר, גם ספרי מחשבה והשקפה.

• אולם ספורט והתעמלות כולל מועדון, לרווחת המתארחים במתחם.

• במתחם זה, יוכלו בשיתוף ארגונים נוספים, לרכז פעילויות רבות, כמו סמינרים, שבתונים, ימי עיון ועוד.

המעלה המרכזית של הקמת הקמפוס היא, שבו נוכל לפתח פעילות המיועדת גם למשפחות. במסגרת ביקורי המשפחות בארץ, הם ישתתפו בשיעורי יהדות מגוונים ומרתקים, לצד סיורים ברחבי הארץ.

 

IMG_2653

ומה עוד?

בשבות עמי לא קופאים על השמרים. במתחם החדש ייערכו פעילויות מגוונות ומרתקות עבור האורחים שהגיעו לבקר. כל זאת במטרה לתת לסטודנטים ולצעירים שבאו להכיר את היהדות, תחושה טובה וטעם של עוד. האווירה הישיבתית אותה יספגו המתארחים, תעניק להם מימד חדש לדת בכלל, ולחייהם היהודים בפרט.

הקמפוס הממוקם בעיר חרדית שקטה ונעימה, יוכל לשלב משפחות מבין תושבי העיר. גם לשלוח תלמידים לסעודות שבת בבית משפחה חרדית, חוויה מיוחדת בפני עצמה, וגם להזמין את משפחותיהם של בוגרי מוסדות שבות עמי, לביקורים ולסעודות שבת משותפות.

קמפוס זה, שירכז בתוכו אורחים מכל רחבי העולם, יהווה כוח חיבור עצום. הפעילות במרכז, תגרום לתנופה אדירה של התלכדות וחזרה בתשובה.

מי לא ירצה להשתייך למקום כה פסטורלי וידידותי, מקום המותיר עוצמה, ורושם בל ימחה?
Shvut5TXT

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *